суббота, 18 июня 2016 г.

Як бойкот російських товарів вплинув на торгівлю України з РФ (інфографіка)


16 Июня 2015 року, 8:10
& Lt; p & gt; Бойкот.  Через нього товарообіг впав більше ніж в 2 рази.  Фото facebook.com/vidsich</p>
Бойкот. Через нього товарообіг впав більше ніж в 2 рази. фото facebook.com/vidsich

Як бойкот російських товарів вплинув на торгівлю України з РФ (інфографіка) 

Товари привозять через Білорусь, а українці купують мало дорогого імпорту


Уже півтора року українці бойкотують покупку російських товарів. Це призвело до значного зниження товарообігу між Києвом і Москвою, вважають експерти.Так, за даними Держстату, за перший квартал 2015 го обопільна торгівля впала на 63%, або на $ 4 млрд: експорт знизився з $ 2,7 до $ 1,04 млрд, а імпорт - з $ 4 до $ 1,45 млрд. Так, до наприклад, за цей період імпорт соків з РФ впав в грошовому вираженні з $ 1,7 млн ​​до $ 496 тис. (див. інфографіку). "Це означає, що продукція з РФ заміщається турецької, польської та білоруської", - пояснює президент Украналітцентра Олександр Охрименко. Але статистичні дані говорять, що падає і товарообіг між Україною і Білоруссю: якщо в 2014 році ми наторгували на $ 5,5 млрд, то в першому кварталі 2015 року - лише $ 681 млн. З ЄС ситуація така ж: за січень-квітень 2015 року наш товарообіг склав $ 9,3 млрд (в минулому році - $ 38 млрд). "Сегодня" з'ясувала, яка доля очікує імпортні товари, в тому числі з РФ, до кінця року.
На думку експертів, на падіння товарообігу між Україною і РФ вплинув не тільки бойкот, але і падіння доходів населення
Але ж через стрибки курсу валюти вартість імпортних товарів дорожчає, пояснює Охріменко. "Люди зараз менше купують дорогий імпорт - норвезьку рибу, італійську пасту, російську ікру ... Ці товари заміщуються нашими аналогами. Актуальними ж: недорогі імпортні яблука і лимони або кави з чаєм, від яких покупці не можуть відмовитися", - уточнює експерт.
КОНТРАБАНДА. За словами експертів, російські виробники часто вдаються до хитрощів, щоб їх одяг розкуповували українцями. Одна зі схем - організація поставок через Білорусь, як буферну зону, з якої у нас нормальні відносини."Знаю, що так відбувається з рибою: її з РФ постачають до Білорусі, а звідти - в Україну. Не виключено, що така ж схема працює по іншим товарам", - роз'яснює Охріменко. Частина товару може також йти і контрабандою, адже кордон складно контролювати. "Це товари можуть бути низької якості, зате дешеві. Перекрити ці канали через конфлікт на Сході складно", - говорить аналітик MPP Consulting Павло Мельник .
Втім, як би сильно конфлікт на сході країни не впливав на антиросійські пріоритети наших покупців, українські та російські підприємці активно цікавляться товарами сусідів
"Просідання російсько-українських торгових відносин спостерігалося з травня по серпень 2014 го. Але вже у вересні інтерес до товарів знову став взаємним. Ця тенденція спостерігається і зараз", - констатують в Allbiz. Такий розклад в бізнес-середовищі логічний, кажуть експерти, - адже часто нові ринки збуту або партнерів складно знайти і українцям, і росіянам. "Потрібно розуміти, що повноцінний вихід нашої продукції, наприклад, в Азію, триває не один рік. Тому, паралельно з напрацювання нових ринків, працює бізнес і з Росією", - уточнюють в Allbiz.
За оцінками компанії, минулого літа росіяни активно цікавилися в Україні м'ясом і яйцями, а зараз популярна наша взуття та одяг - у нас це можна купити дешевше, ніж в ЄС
"А серед українців були популярні російські обігрівачі і паливо через енергокризи", - відзначають в Allbiz, уточнюючи: в обох країнах люди цікавляться дешевим імпортом.
_-1_325
ПРОГНОЗИ . Експерти кажуть, що частка вітчизняних товарів в нашій роздробі становить лише 10-15%, і в 2014-му вона скоротилася ще на 1-2%."Але в першому кварталі цього року купівельна спроможність впала на 30%, і до кінця року може впасти ще на 20%. Це призведе до того, що дорогі імпортні товари можуть взагалі зникнути з прилавків, і залишаться лише недорогі закордонні товари, наприклад, цитрусові з Єгипту ", - уточнює Мельник.
У маркетах беруть косметику, а виробники йдуть на хитрість
Споживчі настрої змінилися за рік. "Попит на товари російських компаній впав на 40% вже в перші місяці бойкоту. До кінця року продажі товарів з РФ можуть знизиться на 50-70%. Хоча в магазинах як і раніше затребувані косметика і побутова хімія : їх беруть через ціни , адже європейські аналоги в рази дорожче ", - говорить директор Української асоціації постачальників Олексій Дорошенко. Частина українців не звертає увагу на виробника, і тому в багатьох маркетах стоять таблички: "Товар изготовлен у России". Є й ті, хто не бачить причин у бойкоті.
Рестораторам за рік не довелося міняти постачальників. "Левову частку займав український продукт. З РФ ресторани могли закуповувати, наприклад, горілку, але багато і від неї відмовилися", - говорить ресторатор Марісабель Гулько.
Йдуть виробники з РФ і на хитрощі. "Щоб не піти з українського ринку, компанії відкривають фасувальне виробництво у нас. Або в Польщі: частина порошків зараз там і розсипається, що не впливає на ціну, але впливає на штрих-код", - пояснює Дорошенко.

Ви зараз переглядаєте новина "Як бойкот російських товарів вплинув на торгівлю України з РФ (інфографіка)". Інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Комментариев нет:

Отправить комментарий